Kültür Sanat

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları

Türkiye'nin En Güzel Kadın Oyuncuları

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları ile ilgili yazdığımız makaleyi kendi aramızda değerlendirdik ve sizlere sunmaya karar verdik. Tabiki bunları yaparken bir sıralamamız yok.

Türk dizilerinin ve sinema filmlerinde oynayan en güzel kadın ve en başarılı kadın oyuncularını sıraladık. Aslında sıralamda sildiğimiz baya kişi var. Bu sayfamızı aklımıza geldiğinde artık tek tek güncelleriz.

Şimdilik listemizde toplamda 12 tane Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları bulunmakta.

BEREN SAAT

Beren Saat

Güzelliği ile her zaman göz kamaştıran Beren Saat, 26 Şubat 1984 doğumludur. 2014 yılında Kenan Doğulu ile dünya evine giren beren saat.

Zamanın efsana dizilerinden olan Aşk-ı Memnu dizisindeki Bihter karakterindeki başarılı rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Fatma Gül’ün suçune ve İntikam dizilerinde de başarısı ile kendini bir kez daha kanıtlayan Beren Saat, 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Mahpeyker Kösem Sultan’ı canlandırmaktadır.

Tatlı ve sempatikliği ile dikkat çeken Saat mimiklerini ve yüz ifadelerini başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

ELÇİN SANGU

ELÇİN SANGU

ELÇİN SANGU Kiralık Aşk dizi ile gönüllerde taht kurmayı başarmış genç oyunculardan biridir. Doğal kızıllığı ile dikkatleri üzerine çeken ve kısa sürede büyük bir fan kitlesine kavuşan SANGU’nun güzelliğinden etkilenmeyen yoktur sanırım.

Kiralık Aşk dizisinde doğallığı ve güzelliğiyle dikkat çekmeyi başarmıştır. Vikipedia’da yer alan bilgiye göre Yedi Tepe Güzel Sanatlar Fakültesini burslu olarak bitirmiştir. 1985 İzmir doğumlu Elçin Sangu Kiralık Aşk’ta Barış Arduç’la dizideki aşkları gündemi oldukça meşgul etmeye devam etmektedir 🙂 Ama olsun bence başarılı….

ASLI ENVER

Aslı Enver

ASLI ENVER’i Kavak Yellerindeki mükemmel oyunculuğu ile tanıdık. Yıllar geçsede güzelliğinden ödün vermeyen Aslı Enver Kavak Yelleri, Suskunlar ve Kayıp dizilerinde de yer adın.

Tv8 O Ses Türkiye 2016 Yeni Yıl Programında tekrarda televizyon ekranlarında görmeye başlayınca açıkçası mutlu oldum. Çünkü oyunculuğunu gerçekten çok beğeniyorum. Hem güzelliği, hemde oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ENVER 2012 yılında Birkan Sokullu ile hayatlarını birleştirdiler.

Murat Boz, Burak Özçivit ile Kardeşim Benim Sinema filminde başrol oynayan Aslı Enver oyunculuğunu bir kez daha kanıtladı. Ha bu arada küçük bir ayrıntı vermek istiyorum. Aslı Enver’in asıl ismi Aslıar Enver’dir.

PELİN KARAHAN

Pelin KarahanPELİN KARAHAN’ı Kavak Yelleri ile tanıdım. Benim gibi minyon olduğu için hiçbir zaman yaşını göstermeyecek bir oyuncu. 1984 yılında Ankara’da doğan başarılı ve güzel oyuncu özellikle göz rengi ile dikkat çekmekte. Kavak Yeller’in de görmeye alışık olduğumuz Karahan, Muhteşem Yüzyıl’da Mihrimah Sultan’ı canlandırması ile kendini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Yaşının verdiği olgunluk dizilere yansıyacak ki insanı piskopata bağlayan Yeter dizisinde Aylin Harmanlı’yı canlandırmakta. Allah kolaylık versin psikopat deli bir doktorun karısını canlandırmak kolay değildir. Ama gerçekten başarılı ve çok çok güzel oyunculardan biridir.

NURGÜL YEŞİLÇAY

NURGÜL YEŞİLÇAY

NURGÜL YEŞİLÇAY’ı tanımayanınız yoktur sanırım. Asmalı Konak’taki başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile dikkat çeken oyuncu bir çok dizi ve filmde rol aldı. Şimdi dizi ve filmleri sıralayım desem bitmez. Ama en çok Aşk Kırmızı sinema filminde NURGÜL YEŞİLÇAY dikkatimi çekmiştir.

Bulunduğumuz dönemde param parça dizisinde rol alan Yeşilçay 8 defa en başarılı kadın oyuncu ödülünü almayı da başarmıştır. Hani Dünya’ya oyuncu olarak gelsen kim olmak isterdin deseler şüphesiz Nurgül Yeşilçay olmak isterdim. Gerçekten işini seven ve sanatını çok iyi gerçekleştiren bir oyuncu. 1976 doğumlu olan başarılı oyuncu dizi ve sinema filmleri dışında Tiyatro oyunlardında da rol almıştır…

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

TUBA BÜYÜKÜSTÜN

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları’ndan olan TUBA BÜYÜKÜSTÜN’ün resmini aramakta en az zorlandığım ünlülerden olduğu doğrudur. Allah bu kanıdı Altın Oran ile yaratmış. Fiziği ve güzelliği ile bence Türkiye’nin en güzel bayanı. Arkadaş daha ne kadar öveyim bilmiyorum ki.

Tuba Büyüküstün Türk hayranları dışında, Arap ülkelerinde de büyük ilgi görmektedir. 2011 yılında Onur Saylak ile evlenen Büyüküstün Türk dizi ve sinema oyuncusudur. 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2005 – 2007 yıllarında Ihlamurlar Altında dizisi ile televizyonlarda ilgi ile izlenmeye başlamıştır. Tomris Giritoğlu sayesinde oyunculuğa başlamış ve günümüze kadar geliştir.

Dizi ve sinema oyunculuğu dışında mankenlik ve reklam çekimlerinde de yer almaktadır.

DENİZ ÇAKIR

DENİZ ÇAKIR

OYUNCU DENIZ CAKIR
FOTOGRAF: METIN ARABACI

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları arasında yer alan DENİZ ÇAKIR Türk televizyonunun deneyimli oyuncularındandır. 1981 doğumlu olan Deniz Çakır bir çok dizi ve filmde rol almıştır. Oyunculuğ ile en çok Yaprak Dökümü dizisi ile dikkat çekmiştir. Yaprak Dökümü dizisinden sonra, İffet ve Muhteşen Yüzyıl’daki başarılı rollerde yer almıştır.

Genelde Türk dizilerinin kötü kadın ( çirkef diyebileceğimi :p ) rollerinde yer almıştır. Ancak o kadar profesyonel ki her girdiği işten başarılı bir şekilde ayrılmıştır.

MERVE BOLOĞUR

MERVE BOLOĞUR

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları arasında yerini alan MERVE BOLOĞUR Kuzey Güney dizisi ile tüm Türkiye daha yakından tanımış oldu. Oyunculuğu dışında güzel ve çekiciliği ile de dikkatleri üzerine çeken Merve Boloğur geçen aylarda Murat Dalkılıç ile evlendi.

1987 doğumlu olan ve 164 boya sahip olan MERVE BOLOĞUR uzaktan oldukça uzun görünmekte. Acemi Cadı ile çocukluğu ve gençli televizyon ekranlarının önünde geçti. Uzun yıllar sonra çekiciliğini de kullanması ile sanırım biraz fazla dikkat çekmiş güzel oyuncular arasında da yer almaktadır.

SİNEM KOBAL

SİNEM KOBAL

SİNEM KOBAL 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Kendisini canlı olarak Balıkesir Ayvalık Cunda adasında bizzat görmüş bulunmaktayım. Gerçekten başarılı oyunculuğu dışında güzelliği ilede ilgi çekiyor.

Selena selena diye diye büyüdüğümüz ortamda bir çok arkadaşımın hayallerini süsleyen bir kadındı. Kadındı dediğime bakmayın hala bir çok arkadaşımın hayran olduğu bir kadın. 🙂

Romantik Komedi rolü ile benimde gönlümde taht kurmuş olan Sinem Kobal’ı oyunculuğu dışında Arda Turan ile de isminin anıldığına şahitlik ettik. Arda ile uzun süre ilişkisi olan Sinem Kobalt dünya evine Kenan İmirzalıoğlu’yla girmeye hazırlanıyor. Bence çok yakışıyorlar mutluluklar diliyorum..

ASLI TANDOĞAN

ASLI TANDOĞAN

ASLI TANDOĞAN oynadığı tüm dizilerde başarılı bir oyunculuk ortaya sermiştir. Allah Maşallah bir göz vermiş aman Allah’ım. Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları arasında benim favori 2. adayım diyebilirim. 1979 yılında o maviş gözleri ile Ankara’da doğmuş. İyi ki de doğmuş ki bu kadar iyi oynayan bir oyuncu ile karşılaşmışız.

Dudaktan Kalbe dizisi ile oyunculuğunu görme şerefine eriştim ama beni en çok Kabadayı filmindeki rolü ile etkilemiş olan bir oyuncu olduğunu belirtmeden geçemiyeceğim.

ÖZGE GÜREL

ÖZGE GÜREL

ÖZGE GÜREL’in samimi tavırları ve komikliği ile gönüllerde taht kurmuş kadın oyuncular arasında yer almaktadır. Bundan önce nerelerdeydi bilmiyorum ama Kiraz Mevsim’i dizisi ile kendisini tanıma şerefine eriştik.

1987 yılında İstanbul’da doğan ÖZGE GÜREL, Muhteşem Yüzyıl, Medcezir ve Kiraz Mevsiminde yer aldı.

LEYLA TUĞUTLU

LEYLA TUĞUTLU

LEYLA TUĞUTLU oyunculuğu dışında Türkiye Güzeli seçilmiştir. 1989 Almanya doğmulu olan LEYLA TUĞUTLU oyunculuğu ve güzelliği dışında mükemmel kemanda çalmaktadır. Kendisini Kabadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi olarak tanıdık. Daha sonra Kiraz Mevsimin’de İZ karakteri ile televizyon ekranlarında görmeye başladık.

Deli Bal (2015) filminde de rol alan LEYLA TUĞUTLU Türkiye’nin Tescilli En Güzel Kadın oyuncuları arasında yer almaktadır.

Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncuları

Uzunca bir yazıdan sonra birde Türkiye’nin En Güzel Kadın Oyuncularını liste halinde ve resimleri ile sizlere sunalım. Evet domatessuyu.com.tr’nin seçmiş olduğu 12 Kadın oyuncu..

 1. BEREN SAAT
 2. ELÇİN SANGU
 3. ASLI ENVER
 4. PELİN KARAHAN
 5. NURGÜL YEŞİLÇAY
 6. TUBA BÜYÜKÜSTÜN
 7. DENİZ ÇAKIR
 8. MERVE BOLOĞUR
 9. SİNEM KOBAL
 10. ASLI TANDOĞAN
 11. ÖZGE GÜREL
 12. LEYLA TUĞUTLU

Not: Bu yazının derlenmesi ve içeriklerinin oluşturulması toplam 2 saat 46 dakika sürmüştür. Emeğe saygı olarak sosyal medyada sitemizin linkini paylaşabilir yada yorum yazabilirsiniz..

Yorum bırakın

1 Yorum