Teknoloji

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ? & Nasıl Kapatılır ?

İnstagram hesabınızla ilgili sorunlar yaşadıysanız doğru yerdesiniz. instagram hesabı nasıl dondurulur ? sorusunu araştırırken doğru yere düştüğünüzü söylemek isterim. Son zamanlarda hızlı bir şekilde büyüyen milyarlarca kişinin kullandığı instagram ünlülerin ve fenomenlerinde gözdesi haline geldi. Ama sadece bunu anlatmak istemiyorum. Uzunca sizlere bilgi vereceğim ve arayacağınız şeylere buradan ulaşabileceksiniz.

instagram Tarihi ve Kurulum Aşaması

instagram Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından resim paylaşım sitesi olarak kuruldu. Sitenin en büyük özelliği basit kullanımı ve estetik fotolara ulaşma idi zamanla kullanıcılar deli gibi kullanmaya başlayınca iş çığrından çıktı ve çok hızlı bir şekilde büyüdü. Facebook tarafından bu hızlı büyüme dikkat çekince 1 milyar dolara satın aldı. Resim filtreleme özelliği ile photoshop bilgisi olmadan resimlerinizle oynama şansı veriyor.

instagram hesabı nasıl dondurulur ?

Şimdi gelelim kısa bir bilginin ardından neler yapabileceğinize. İnstagram hesabınızı geçici olarak nasıl kapacağınızı, instagram hesabı nasıl dondurulur konusunda basit bir yol izlebilirsiniz. Başta belirtmek isterim. İlk olarak mobil telefonunuzdaki instagramdan bu işlemi yapamadığınızı belirtmek isterim.

  • İlk olarak www.instagram.com adresine giriş yapıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede profil resmine tıklayınız.

instagram-nasıl-dondurulur

  • Profilinize girdiğinizde Profil Düzenleme kısmına tıklayınız. Ben uğraşamam derseniz buraya tıklayabilirsiniz.
  • Profilinizde bilgilerinizi düzenleme kısmında en alt sağ tarafta hesabınızı dondurma ile ilgili linki göreceksiniz. eğer görmezseniz instagram hesabınızı dondurmak için tıklayabilirsiniz.
instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

  • Hesabı geçici olarak kapata tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden birini işaretlemeniz gerekmektedir. Eğer dondurmak istiyorsanız bir süre ara vermek istiyorum işaretlemenizi öneririm.
instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

instagram Hesabı Nasıl Dondurulur

  • Ara vermek istiyorum işaretledikten sonra sizden instagram şifrenizi girmenizi ve hesabı dondurmak için tıklayın butonuna tıklamanızı isteyecektir.

instagram hesabı nasıl dondurulur

  • Resimde gösterilen yerede tıkladığınızda geçici olarak hesabınız dondurulacaktır.

instagram-nasıl-dondurulur-5

Yorum bırakın