Genel

Hayaller Gerçekler

Uzun uzadıya içimi döksem burada bir desten yaratmış olurum sanırım. Askerden geldikten sonra hayatımda bazı şeylerin düzeleceğini söyleyen kişiler oldu ama dünyanın en bedevi insanlarından biriyim sanırım düzelmedi. Eski başarıyı yakalamak için ciddi emekler vermek gerekiyor ve ben bu emeği verdiğimi düşünüyorum.

Ancak aylardır yaptığım çalışmaların karşılığını ciddi anlamda alamadığımı düşünüyorum. Hani her emeğin karşılığı olurdu. Benim için gerçekten boşa geçen zaman kayıpları oldu ve emeklerim gerçekten yok olup gidiyor. Bu duruma ciddi anlamda çok üzülüyorum. Domatessuyu.com ile mükemmel yerlere gelmiştik ama jenerasyon o kadar değişti yada ben o kadar değiştim ki artık hiçbir şeyi doğru düzgün yapamıyorum. Kazançlarım sıfırlandı. Makine Mühendisi olmama rağmen bilişim sevdam ağır bastığı için hala son demlerimi yaşamaya devam ediyorum.

Sabahlara kadar ciddi bir şekilde çalışıyorum. Kısaca sosyal hayatımı ciddi anlamda ihmal etmeye başladım ve karşılığını alamıyorum. Domatessuyu.com.tr kurdum herşeye sıfırdan başlayım diye. Yarını ne olur bilinmez ama Allahtan ümit kesilmez diyerek bir ümitle son gaz çalışmaya devam ediyorum.

Önceleri her sene başında yeni yıl bana neler getirmeli diye yazardım bu sene inanın hedefim kalmadı tek istediğim geçinebileceğim ve mutlu olabileceğim bir iş ve uzun süredir beraber olduğum kız arkadaşımla hayatımı birleştirmek. Ama yine kendi geleneğimi bozmadan 2016’nın bana neler getirmesini istediğimi yazayım. Gelecek sene yıl başında da eğer yaşarsak değerlendiririz. Sonucunda neler olmuş neler bitmiş bakarız 🙂

 1. Ailem ile sağlıklı mutlu ve huzurlu bir yıl istiyorum.
 2. KPSS hedeflerim arasında hiç olmamıştı ama ne yazık ki bende bazı şeyleri kabul ettim ve KPSS hazırlanmaya başladım inş ondan güzel bir not alırım hiç olmazsa elimde durur.
 3. Yüksek Lisansımı başarı ile bitirmek istiyorum. Bu sene Kevser hocamı oldukça sıktım gerçekten biraz tembelim bu konuda çünkü sevemedim abi koca Makine Mühendisi oldum ama zevk alamıyorum. İşimin en iyisini yaparım iyi mühendisimdir ama yok mutlu olamıyorum.
 4. İnşallah durumlarımı düzeltip tabiki de evlenmek istiyorum.
 5. Ekonomik boyuta geçmeye başlıyorum. Aylık güzel ve sabit bir kazanç istiyorum.
 6. Domatessuyu.com.tr güzel yerlere getirmek ve eski günleri bir nebze yaşamak istiyorum.
 7. Hazırladığım yeni projem olan haber sitemi Google news’e sokmak istiyorum.
 8. Sosyal medya üzerinden yaptığım çalışmalarımı başaraıya ulaştırmak istiyorum.
 9. Güzel yatırımlar yapmak istiyorum.

Bu sene kendim için yapmak istediklerimi yazayım bakalım hangilerini yapabileceğim.

 1. Nargileyi bırakmak istiyorum ( Bağımlısı değilim ama alışkanlıkları değiştirmek lazım )
 2. Spor’a başlamak
 3. Yılda bir kezde olsa yanlız başıma 1-2 gün bir yere tatile gitmek
 4. Kütle yağ indeksimi düşürmek ( Pc başında vakit geçirmekten duba gibi oldum 🙂 )
 5. Hayvan beslemek
 6. Sosyal bir aktiviteye başlamak
 7. Her ay en az bir defa sinemaya gitmek
 8. Düzenli bir uyku sistemine geçmek
 9. Yeni çıkarcı olmayan insanlarla tanışmak.

Daha çok yazacak şeyim vardı ama anlamadığım bazı durumlar oldu ve pc kilitlendi sanırım şimdilik daha fazla yazmamam gerekiyor.

Yorum bırakın