Hakkımızda

2007 yılında başlayan bir serüvenin hikayesidir Domatessuyu. Aslında çok küçükken başladım bu internet zımbırtısı işlere o zaman ADSL modemler yokdu 72k modemlerle bağlanırdık. 146 numarası ile bağlandığımız çok pahalı internetlerimiz varken birşeyler öğrenmeye başladık.

Domatessuyu.com’un temmelleri atılmadan önce yıllarca başka siteler ile uğraştım. O zamanlar ilk sitemi söylemesi ayıp mynet.com’da açmıştım. Önceden başka site mi vardı takılacağımız. Mynet.com’dan mail alır mysite.mynet.com’dan da sitelerimizi oluştururduk.

HTML öğrenmeye 7. sınıfta başladım. Bilgisayar dersimiz vardı. Kolejde okuduğum için sanırım bu konuda şanslı idim. Boş dersimizde hoca isteyen Bilgisayar Laboratuvarına gelsin isteyende aşağıda top oynasın dediğinde tek kişi olarak bilgisayar laboratuvarında idim. Pentium 1’lerin çıktığı zamanlar windows 98 yeni gelmiş. Düşünün yanı nasıl heyecanlı zamanlar.

Neyse ben dayanamadım tabi oturdum. Burak Hocamız vardı notepad’i açtırıp <title>Merhaba Dünya</title> yazdırıp onur.html ile kaydettiğimde aman Allahım ne göreyim. Artık internet sayfası için başlangıcı yapmıştım. O zamandan bu zamana internet serüveni böyle başladı.

Portal oluşturma ile devam etti sonra Asp Nukeler, Php Nukeler vardı o zamanlar. Daha sonra bunlar trendini kaybetti ve bende arayış içinde iken WordPress’i keşif ettim. Tadelle.net ile başladık serüvene ama ne kadar uğraştıysam bir yerlere gelmedi. Daha sonra Domatessuyu.com’a döndüm. 2007 yılında tam anlamıyla başlayan serüvenimin üzerinden tam tamına 9 yıl geçti. Bu sırada ben ismimi tescil ettirdim. Bir çok başarılara imza attım.

Zaman geldi geçti Askere gittik ilgilenemedik ve Domatessuyu.com eski trendini kayıp etti. Tabi internet sosyal medya sektörleri ile de jenerasyon değiştirdi. Facebook, twitter, instagram, snap ünlü oldu uçtu gitti. Mobil kullanımının artması ile Blog yazarlığıda bitti. Ama olsun biz yine varız. Kimi zaman güncel bilgiler vermek için çaba göstericez kimi zamanda içimizden gelenleri sizlerle paylaşacağız.

Domatessuyu.com benim için bir ağlama duvarı idi. Ama bunlar eskilerde kaldı şimdi ise yeni açtığım Domatessuyu.com’a ilk mesajımı hakkımızda yazarak oluşturuyorum.