Genel

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili

2016'nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili

2016'nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili bu makalemizde bulabilirsiniz. Türkiye’de petrol varilinin fiyatları düşsede pompalara ne yazık ki yansımamakta. Bu nedenle hem motor hacmi küçük, hemde ekonomik araçlara yönelim son yıllarda gittikçe artmaktadır.

Bizler sizler için bu otomobilleri araştırdık ve en uygun fiyata alabileceğiniz en ekonomik araçları sizler için paylaşıyoruz. Bu makalemizde araçların teknik özellikleri ile birlikte yakıt tüketimlerini siz değerli kullanıcılarımıza aktarmak istedik.

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili

2016’nın En Ucuz İlk Aracı

CITROEN C1

citroen c1

Canlı tasarım ve dinamik çizgileri OLAN C1 1. 0 lt vti Etg motor hacmi ve airscape(açılır tavan)özelliği ile sınıfında öne çıkmaktadır. Ayrıca geri görüş kamerası ve 7” dokunmatik ekrana sahip olması ve usb girişi ile multimedia zenginliği mevcuttur. Aracın ekonomik verileri ise4. 2 lt/100 kmile oldukça ekonomik araçlar sınıfındadır. Dikey led farları ve agresif görüntüsü çarpıcı detaylarla öne çıkmaktadır. ayrıca 3 farklı tavan ve 8 farklı gövde rengi ile kombine oluşturuyor. Arka koltuklar katlandığında 780 lt kadar bagaj hacmi oluşturuyor. Araç güvenlik sınıfından da başarı ile geçmiştir. 6 adet hava yastığı mevcuttur. Hidrolik direksiyon ile de keyifli yolculuk yapmak isteyenler için konforlu bir yolculuk sağlıyor.

2016’nın En Ucuz İkinci Aracı

SUZUKİ Splash

suzuki splash

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili arasında yer alan Suzuki Splash 1. 2 benzinli Gls Otm seçeneği ile karşımıza çıkıyor. ve 86 hp güç üretiyorGüvenlik açısından bakılırsa ABS,Yan hava yastıkları ile güzen saglıyor. Japon devi şehir içi yakıt tüketimlerini oldukça minimuma indirmişlerdir(kullanıcılarla iletişime geçtiğimde doğru sonuç verdiği izlenimlerimiz arasında)5,9 lt tüketimden bahsedilebilir. Euro Ncap testlerinden ise **** 4 yıldızı mevcuttur.

2016’nın En Ucuz Üçüncü Aracı

FORD FİESTA 1. 25 İ

2016'nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili arasında yer alan Fort Fiesta B segmentinde bir araçtır. Hatchback olarak adlandırılır. Yakıt türü 1. 25 4 silindirli benzinli motordur. Hemen bir dip not verelim Türkiyede genellikle şirket aracı olarak filo biçiminde satın alan şirketler oldukça fazladır. 168 km azami hıza ulaşmaktadır. 0-100 km 13. 3 saniyedir. 5 ile elektronik çekiş sistemine sahiptir. 42 lt yakıt tankı mevcuttur. . Bu aracın ort yakıt verileri 5. 2 lt /100 gibi oldukça tasaruflu bir görüntü vermektdir. Bagaj hacminden bahsedecek olursak 276 lt ile oldukça geniş olduğunu görüyoruz. Araca teknoloji açısından bakarsak yol bilgisayarı verileri ortaya koyuyor. Multimedya açısından ise araçta usb girişleri ve güçlü hoparlör sistemi de bunu desteklemektedir. Genel oarak küçük aileler için olan bu araç düşük yakıt tüketiminden dolayıda sınıfının liderlerindendir.

2016’nın En Ucuz Dördüncü Aracı

KİA PİCANTO 1. 25 L

kia pucanto

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili arasında yer alan Kia Picanto’ya sıra geldi. Motor tipi 4 silindir olan Kia Picanto 4 ileri otom. vites seçeneği ile karşımıza çıkıyor. 162 km azami hıza ulaşan bu araç 0-100 km 13. 7 sn. alabiliyor. Gerçi bu gibi bilgiler ekonomik sınıftan araç alacaklar için çokta belirleyici özellikler değildir. Şimdi gelelim karma yakıt tüketimine 5. 6 lt gibi bir veri karşımıza çıkıyor ve 130 co2 salınım yapmaktadır. Güvenlik bazında ele alınırsa hava soğutmalı ön diskleri ve arka kampana ile üretim bandında yerini almıştır. (Bu arada arkaların disk yerine kampana olması bir dezavantaj olsa gerek)KİA Picanto 2004 yılında satışa başladığı andan itibaren verilerin bize 1. 1 milyon adetten fdazla satıldığı hususudur. 84 hp güç üreten bu motorseçeneği ve 121 NM tork üretimi göze çarpmaktadır ve yetişkinlerde %86 ile güv. testlerinden geçer not almıştır. A segmentinde hizmet vermektedir. City modelgrububa giren bu araç sürüş hissi anlamında B segmenti modeller gibi hissettirmektedir. Ayrıca aracın küçük olması park yapmada zorlanan kadınların kurtarıcısı durumundadır 🙂

2016’nın En Ucuz Beşinci Aracı

HYUNDAİ İ 10

hundai i10

2016’nın En Ucuz ve En Ekonomik 5 Otomobili arasında yer alan Hyundai i10’u ele alacağız. Güney Koreli otomotiv devi2007 yılından beri ürettiği i10 u geliştirmiş bir şekilde karşımıza çıkartıyor. Aracın rakiplerine bakacak olursak opel adam, smarttwo,skoda citigo ve peugeout 107 gibi arabalar göze çarpıyor. Araç birinci nesile göre +100 brm uzamış olduğu görülüyor ve yakıt tankıda 5 lt gibi bir değerle büyütülmüştür. Güvenlik açısından bakarsak ABS,EBD ve ESP standart olarak sunuluyor. Dış görünüşünde ise gündüz led farları çarpıcı ve estetik bir görüntü sağlamaktadır. Düşük yakıt tüketimi göze çarpan i10 1. 0 lt motorda 3 silindir şeklinde üretilmektedir. 90 nm kadar tork üreten bu araç şehir içinde uygun olduğunu gözlemlemekteyim ve düşük mtv araca artı puan katmaktadır. i10 hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Yorum bırakın